Kancelaria Katowice

Zapraszamy do kontaktu

Kontakt

Jeśli Państwo potrzebujecie pomocy prawnej w zakresie oferowanym przez naszą kancelarię, zapraszamy do kontaktu i do biura prawnego w Katowicach.


  Dane kontaktowe

  Kancelaria Informatica Legis
  ul. Czeremchowa 5/3
  40-750 Katowice

  biuro@informaticalegis.com
  664 233 606

  Godziny otwarcia

  Poniedziałek 10:00 – 18:00
  Wtorek 10:00 – 18:00
  Środa 10:00 – 18:00
  Czwartek 10:00 – 18:00
  Piątek 9:00 – 16:00

  W czym możemy Ci pomóc? Prawo mediów, ochrona danych w sieci? Poznaj ofertę kancelarii.

  Kancelaria adwokacka w Katowicach zajmuje się sprawami z zakresu szeroko rozumianego prawa elektronicznego, dbając o bezpieczeństwo w sieci zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów indywidualnych.

  Ponadto w związku z ostatnimi zmianami w przepisach prawa, adwokaci ze Śląska, którzy pracują w naszej kancelarii, specjalizują się we wdrażaniu w firmach Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO). W temu celu przeprowadzany jest audyt ochrony danych osobowych oraz wykonana zostaje analiza ryzyka związanego z przetwarzaniem danych. Na tej podstawie przygotowywany jest projekt zmian, kancelaria pomaga również we wprowadzeniu go w przedsiębiorstwie tworząc m.in. stosowne dokumenty. Końcowym etapem wdrożenia RODO jest przeprowadzenie szkoleń dla pracowników przedsiębiorstwa.

  Inne usługi kierowane przede wszystkim do firm, to obsługa prawna przedsiębiorców oferujących swoje usługi lub produkty w internecie, pomoc w przygotowywaniu i negocjowaniu umów elektronicznych oraz przygotowywanie rozwiązań związanych z polityką ochrony danych osobowych. Ponadto prawnicy z Katowic chronią własność intelektualną twórców i dochodzą odszkodowań, gdy ich prawa autorskie zostaną naruszone.

  Ważnym obszarem usług kancelarii prawnej w Katowicach Informatica Legis jest prawo mediów oraz prawo telekomunikacyjne. Posiadamy doświadczenie m.in. w prowadzeniu spraw związanych z radiofonią i telewizją, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji czy prawem reklamy w mediach. Ponadto służymy pomocą podczas dostosowywania działalności firmy do wymogów określonych w prawie telekomunikacyjnym. Zagadnienia te często są skomplikowane i wsparcie ze strony specjalistów okazuje się być nieocenione.

  Adwokaci z Katowice swoje usługi kierują także do innych użytkowników Internetukonsumentów, czy osób będących ofiarami przestępstw komputerowych. Ze względu na to, że w sieci pojawia się coraz więcej sklepów internetowych, często mamy do czynienia z klientami poszkodowanymi w wyniku zawierania transakcji z nieuczciwymi sprzedającymi. Można zauważyć również, że coraz częściej dochodzi do takich działań jak oszustwa bankowe, naruszenie godności osobistej czy stalking oraz hacking. Dlatego można zgłosić się do naszej kancelarii prawnej Informatica Legis, której oddział mieści się w Katowicach – pomożemy w rozwiązaniu każdej sprawy, która dotyczy tych obszarów. Możemy też reprezentować naszych klientów podczas rozpraw sądowych.