Pozew o kredyt frankowy

Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?

  • Autor:Denis Piotrowski

Osoby, które wzięły kredyt frankowy wciąż borykają się z różnymi problemami. Temat ten ciągnie się już od dekady i wciąż pozostaje wielką niewiadomą do dnia dzisiejszego. Frankowicze starają się spłacać zaciągnięte pożyczki w obcej walucie, które banki im zaoferowały, jednakże w zależności od kwoty, spłata kredytu jest znacznie przedłużona większa. W niniejszym artykule podpowiemy, czy warto składać pozew o kredyt frankowy, w którym frankowicze mają zobowiązania.

Kto pomoże napisać pozew o kredyt frankowy?

Kredyt we frankach był korzystną opcja dla osób, które planowały zakupić jakąś nieruchomość. Jednakże konsekwencją tego był kryzys gospodarczy w 2009 roku i zróżnicowany kurs walutowy w 2015 roku, gdzie wysokość ratalna wzrosła o kilka procent i frankowicze zostali zobowiązani do spłaty długu w znacznie wyższej kwocie. W tym celu osoby, które mają zaciągnięty kredyt we frankach (frankowicze), szukają pomocy w różnych instytucjach finansowych i prawnych, aby zredukować poziom kosztów. Kto pomoże napisać pozew o kredyt frankowy? Frankowicz może się udać do specjalistycznej kancelarii prawnej, gdzie pozew o kredyt frankowy przygotuje prawnik. Prawoznawca nie tylko udzieli pomocy w rozwiązaniu problemu, ale także zaproponuje kilka ofert związanych z korzystnymi opcjami dla klienta. Aby napisać odpowiedni pozew o kredyt frankowy, należy przedstawić prawnikowi wszystkie informacje związanymi z bankiem, u którego frankowicz wziął kredy, przedstawić wielkość zapożyczonej kwoty, okres spłaty, oraz wskazać obecne oprocentowanie zaciągniętego kredytu itp.

Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?

Frankowicze, którzy szukają pomocy w kancelariach prawnych zastanawiają się, czy w ogóle opłaca się składać pozew o kredyt frankowy. Należy mieć na uwadze fakt, że niektóre instytucje finansowe mogą rozpatrzyć wniosek, niemniej jednak kurs walutowy bywa zróżnicowany i banki odrzucają formularze, ponieważ propozycje nie mogą poprawić sytuacji. Aby zapewnić kredytobiorcom ulgi, banki proponują rozbić zaciągniętą kwotę na raty, jednakże wielkość pieniężna i tak nie spełnia wymaganych oczekiwań. Korzystną opcją jest złożenie pozwu o kredyt frankowy indywidualnie niż zbiorowo. Dlaczego? Każdy frankowicz jest zaciągnięty różnymi kredytami i koszta pożyczek są bardzo różne. Temat odnoście kredytu we frankach szwajcarskich prawnikom nie jest obcy. Jeśli osoba zgłosi się indywidualnie do kancelarii prawnej, to prawoznawca ma konkretne informacje odnośnie danego klienta i bez problemu może napisać odpowiedni pozew o kredyt frankowy.

Jaka była przyczyna zaciągnięcia kredytu we frankach przez frankowiczów?

Kredyt we frankach szwajcarski był korzystny dlatego, ponieważ umożliwiała spłatę pożyczki w polskiej walucie. W tamtych okresach, oprocentowanie było bardzo niskie, które spowodowało, że niektóre osoby chętnie korzystały z usług bankowych i zaciągały kredyty w tej obcej walucie. Jedną z przyczyn było zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup jakiejś nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Jest to raczej jedna z najważniejszych przyczyn, ponieważ cennik nieruchomości jest zmienny i w tym przypadku liczył się czas, aby oferta z jakąś działką nie przepadła.
Frankowicze, podpisując umowę z danym bankiem, nie zostali doinformowani w sprawie różnych zagrożeń związanymi z zaciągnięciem kredytu we frankach. Stąd osoby zadłużone, mają prawo do złożenia pozwu o kredyt frankowy do sądu właściwego.

Kategoria: Zmiany w prawie