Pozew o kredyt frankowy

Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?

 • Autor:Denis Piotrowski
 • komentarze 4

Osoby, które wzięły kredyt frankowy, wciąż borykają się z różnymi problemami. Temat ten ciągnie się już od ponad dekady i dla wielu z nich wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Niektórzy frankowicze starają się spłacać zaciągnięte kredyty w obcej walucie, jednak wymagana kwota staje się coraz większa. W niniejszym artykule podpowiemy, czy warto składać pozew o kredyt frankowy, dzięki któremu możliwe będzie anulowanie powstałych długów.

Kto pomoże napisać pozew o kredyt frankowy?

Kredyt we frankach był korzystną opcją dla osób, które planowały zakupić jakąś nieruchomość. Jednakże nikt nie przewidział kryzysu gospodarczego w 2009 roku i zróżnicowanego kursu walutowego w 2015 roku, gdzie wysokość rat dramatycznie wzrosła, a frankowicze zostali zobowiązani do spłaty długu w znacznie wyższej kwocie, niż pierwotnie zakładano. W związku z tym osoby, które mają zaciągnięty kredyt we frankach, szukają pomocy w różnych instytucjach finansowych i prawnych, aby zredukować poziom kosztów. Kto pomoże napisać pozew o kredyt frankowy? Frankowicz może się udać do specjalistycznej kancelarii prawnej, gdzie pozew o kredyt frankowy przygotuje prawnik. Prawoznawca nie tylko udzieli pomocy w rozwiązaniu problemu, ale także zaproponuje kilka ofert związanych z korzystnymi opcjami dla klienta. Aby napisać odpowiedni pozew o kredyt frankowy, należy przedstawić prawnikowi wszystkie informacje związane z bankiem, w którym klient wziął kredyt, przedstawić wielkość zapożyczonej kwoty, okres spłaty oraz wskazać obecne oprocentowanie zaciągniętego kredytu.

Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?

Frankowicze, którzy szukają pomocy w kancelariach prawnych, zastanawiają się, czy w ogóle opłaca się składać pozew o kredyt frankowy. Należy mieć na uwadze fakt, że niektóre instytucje finansowe mogą rozpatrzyć wniosek, niemniej jednak kurs walutowy bywa zróżnicowany i banki odrzucają formularze, ponieważ propozycje nie mogą poprawić sytuacji. Aby zapewnić kredytobiorcom ulgi, banki proponują rozbić zaciągniętą kwotę na raty, jednakże wielkość pieniężna i tak nie spełnia wymaganych oczekiwań. Korzystną opcją jest złożenie pozwu o kredyt frankowy indywidualnie niż zbiorowo. Dlaczego? Każdy frankowicz jest zaciągnięty różnymi kredytami i koszta pożyczek są bardzo różne. Temat kredytu we frankach szwajcarskich prawnikom nie jest obcy. Jeśli osoba zgłosi się indywidualnie do kancelarii prawnej, to prawoznawca ma konkretne informacje odnośnie danego klienta i bez problemu może napisać odpowiedni pozew o kredyt frankowy.

Jaka była przyczyna zaciągnięcia kredytu we frankach przez frankowiczów?

Kredyt we frankach szwajcarski był korzystny dlatego, ponieważ umożliwiała spłatę pożyczki w polskiej walucie. W tamtych okresach oprocentowanie było bardzo niskie, które spowodowało, że niektóre osoby chętnie korzystały z usług bankowych i zaciągały kredyty w tej obcej walucie. Jedną z przyczyn było zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup jakiejś nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Jest to raczej jedna z najważniejszych przyczyn, ponieważ cennik nieruchomości jest zmienny i w tym przypadku liczył się czas, aby oferta z jakąś działką nie przepadła.
Frankowicze, podpisując umowę z danym bankiem, nie zostali doinformowani w sprawie różnych zagrożeń związanymi z zaciągnięciem kredytu we frankach. Stąd osoby zadłużone, mają prawo do złożenia pozwu o kredyt frankowy do sądu właściwego.

Kategoria: Zmiany w prawie

Komentarze

4 komentarze do “Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?”

 1. Anastazja

  Moim zdaniem zawsze warto, teraz banki na prawdę idą na rękę frankowiczom, a koszty które poniesie się na dobrego prawnika są dużo mniejsze od potencjalnych zysków.

  13 stycznia 2022 - 10:40 #
 2. Girona

  Zawsze warto, jaką inną masz opcję? Frankowicze są teraz w takim bagnie, że szkoda gadać. Pozew to jedyne wyjście.

  11 lutego 2022 - 20:35 #
 3. Monika

  Tez uważam, że warto, ale prawda jest taka, ze trzeba mieć dobrego prawnika, który nie wyprowadzi nas na manowce. Bo i takie historie słyszałam

  1 września 2022 - 14:06 #
 4. Roman

  No teraz, jak Szwajcaria podniosła stopy procentowe to chyba już warto….

  13 października 2022 - 13:01 #

Dodaj komentarz