Pozew o kredyt frankowy

Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?

  • Autor:Denis Piotrowski
  • brak komentarzy

Osoby, które wzięły kredyt frankowy, wciąż borykają się z różnymi problemami. Temat ten ciągnie się już od ponad dekady i dla wielu z nich wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Niektórzy frankowicze starają się spłacać zaciągnięte kredyty w obcej walucie, jednak wymagana kwota staje się coraz większa. W niniejszym artykule podpowiemy, czy warto składać pozew o kredyt frankowy, dzięki któremu możliwe będzie anulowanie powstałych długów.

Kto pomoże napisać pozew o kredyt frankowy?

Kredyt we frankach był korzystną opcją dla osób, które planowały zakupić jakąś nieruchomość. Jednakże nikt nie przewidział kryzysu gospodarczego w 2009 roku i zróżnicowanego kursu walutowego w 2015 roku, gdzie wysokość rat dramatycznie wzrosła, a frankowicze zostali zobowiązani do spłaty długu w znacznie wyższej kwocie, niż pierwotnie zakładano. W związku z tym osoby, które mają zaciągnięty kredyt we frankach, szukają pomocy w różnych instytucjach finansowych i prawnych, aby zredukować poziom kosztów. Kto pomoże napisać pozew o kredyt frankowy? Frankowicz może się udać do specjalistycznej kancelarii prawnej, gdzie pozew o kredyt frankowy przygotuje prawnik. Prawoznawca nie tylko udzieli pomocy w rozwiązaniu problemu, ale także zaproponuje kilka ofert związanych z korzystnymi opcjami dla klienta. Aby napisać odpowiedni pozew o kredyt frankowy, należy przedstawić prawnikowi wszystkie informacje związane z bankiem, w którym klient wziął kredyt, przedstawić wielkość zapożyczonej kwoty, okres spłaty oraz wskazać obecne oprocentowanie zaciągniętego kredytu.

Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?

Frankowicze, którzy szukają pomocy w kancelariach prawnych, zastanawiają się, czy w ogóle opłaca się składać pozew o kredyt frankowy. Należy mieć na uwadze fakt, że niektóre instytucje finansowe mogą rozpatrzyć wniosek, niemniej jednak kurs walutowy bywa zróżnicowany i banki odrzucają formularze, ponieważ propozycje nie mogą poprawić sytuacji. Aby zapewnić kredytobiorcom ulgi, banki proponują rozbić zaciągniętą kwotę na raty, jednakże wielkość pieniężna i tak nie spełnia wymaganych oczekiwań. Korzystną opcją jest złożenie pozwu o kredyt frankowy indywidualnie niż zbiorowo. Dlaczego? Każdy frankowicz jest zaciągnięty różnymi kredytami i koszta pożyczek są bardzo różne. Temat kredytu we frankach szwajcarskich prawnikom nie jest obcy. Jeśli osoba zgłosi się indywidualnie do kancelarii prawnej, to prawoznawca ma konkretne informacje odnośnie danego klienta i bez problemu może napisać odpowiedni pozew o kredyt frankowy.

Jaka była przyczyna zaciągnięcia kredytu we frankach przez frankowiczów?

Kredyt we frankach szwajcarski był korzystny dlatego, ponieważ umożliwiała spłatę pożyczki w polskiej walucie. W tamtych okresach oprocentowanie było bardzo niskie, które spowodowało, że niektóre osoby chętnie korzystały z usług bankowych i zaciągały kredyty w tej obcej walucie. Jedną z przyczyn było zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup jakiejś nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Jest to raczej jedna z najważniejszych przyczyn, ponieważ cennik nieruchomości jest zmienny i w tym przypadku liczył się czas, aby oferta z jakąś działką nie przepadła.
Frankowicze, podpisując umowę z danym bankiem, nie zostali doinformowani w sprawie różnych zagrożeń związanymi z zaciągnięciem kredytu we frankach. Stąd osoby zadłużone, mają prawo do złożenia pozwu o kredyt frankowy do sądu właściwego.

Kategoria: Zmiany w prawie

Komentarze

Brak odpowiedzi to “Czy warto składać pozew o kredyt frankowy?”

brak komentarzy

Dodaj komentarz