bankowość internetowa

Czy można podpisać umowę z bankiem przez internet?

 • Autor:Robert Mróz
 • komentarze 4

Żyjemy w świecie, w który ogromne znaczenie mają nowoczesne technologie. Coraz więcej spraw możemy załatwiać bez wychodzenia z domu, co jest bez wątpienia niezwykle wygodne i pozwala nam na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. W dalszym ciągu są jednak takie sprawy, które wymagają naszej osobistej obecności np. w urzędzie lub innej instytucji i trudno sobie wyobrazić, by miało się to kiedykolwiek zmienić. Tak też wielu z nas wciąż postrzega załatwianie formalności kredytowych. Czy istnieje jednak możliwość podpisania umowy z bankiem przez internet?

Co oferują swoim klientom banki?

Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, jak różnorodna i szeroka jest oferta banków. Najczęściej korzystamy z takich usług, jak prowadzenie konta lub kredyty, a banki dają możliwość wzięcia udziałów w różnego rodzaju akcjach promocyjnych, dzięki którym można dużo zyskać. Jeśli chcesz lepiej zgłębić temat, promocje bankowe poznasz dzięki zgarnijpremie.pl. Należy wspomnieć również o różnego rodzaju lokatach czy funduszach inwestycyjnych.

Wiele osób, dotyczy to zwłaszcza starszych ludzi, czuje się bezpieczniej, gdy sprawy związane z bankiem załatwiają osobiście, w stacjonarnym oddziale banku. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wszystkie instytucje, w tym banki, dążą do tego, by ich usługi były dostępne całodobowo i wymagały jak najmniejszej obsługi, dlatego też możemy założyć konto lub lokatę przez internet. Jak zatem wygląda sprawa zaciągania kredytów?

Czy można podpisać umowę z bankiem przez internet?

Banki oferują nam szeroki wachlarz kredytów, w tym:

 • kredyty gotówkowe,
 • kredyty samochodowe,
 • kredyty hipoteczne,
 • kredyty mieszkaniowe.

Każdy z tych kredytów jest obwarowany nieco innymi warunkami spłaty, oraz przyznawania. Poszczególne kredyty mogą być też udzielane na różne kwoty, przykładowo maksymalna wysokość kredytu gotówkowego wynosi aktualnie 255 550 zł. To właśnie między innymi stosunkowo niska kwota kredytu decyduje o tym, że kredyt ten można bez problemu zaciągnąć przez internet. Banki wymagają niewielkiej ilości dokumentów, które bez trudu możemy dostarczyć np. za pośrednictwem poczty elektronicznej, konieczne jest także wypełnienie odpowiednich formularzy i przesłanie ich do weryfikacji, niemniej procedura jest znacznie uproszczona względem chociażby kredytów hipotecznych, których zaciągnięcie wiąże się z koniecznością złożenia osobistej wizyty w banku celem podpisania umowy.

Oczywiście umowy z bankiem podpisujemy nie tylko w celu pożyczenia pieniędzy. Bardzo często zakładamy konto oszczędnościowe, lub korzystamy z innych produktów, takich jak np. rachunki powiernicze. W pierwszym przypadku większość banków daje możliwość dopełnienia wszystkich formalności przez internet, a ostateczne podpisanie umowy może odbyć się w naszym domu w obecności kuriera. Możemy też na spokojnie zapoznać się z treścią umowy i osobiście odesłać podpisany dokument.

Nowoczesne technologie w bankowości

Pojęcie bankowości internetowej jest już świetnie znane większości osób korzystających z usług tych instytucji finansowych. To dzięki stronom internetowym banków oraz aplikacjom na smartfony, mamy możliwość dokonywania różnego rodzaju operacji praktycznie o każdej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na świecie, jeśli tylko mamy dostęp do internetu. To wielkie ułatwienie, z którego chętnie korzystają miliony osób w naszym kraju.

Kolejną nowinką jest możliwość zakładania kont przy użyciu takich technologii, jak oprogramowanie rozpoznające twarz. Dzięki niemu możemy założyć konto i korzystać z różnych promocji bankowych wypełniając obowiązkowy formularz i robiąc sobie zdjęcie, tak zwane selfie. Coraz więcej banków zachęca swoich klientów do korzystania z tego typu nowości i oferuje w zamian atrakcyjne nagrody. Bez wątpienia świat zmierza w tę stronę, aby coraz więcej spraw można było załatwić online, co jest widoczne także po malejącej ilości stacjonarnych siedzib banków w większości miast. Oczywiście nadal mamy możliwość z korzystania z pomocy przedstawicieli banków, jednak coraz więcej osób przekonuje się o tym, że przez internet jest zdecydowanie szybciej, a często łatwiej załatwić wiele spraw.

Kategoria: Umowy elektroniczne

Komentarze

4 komentarze do “Czy można podpisać umowę z bankiem przez internet?”

 1. Klara

  No tak, kredytów hipotecznych nie da się dostać w stu procentach online, ale można sobie znacznie uprościć życie. Sama pamiętam, jak brałam kredyt hipoteczny kilka lat temu, bieganie do placówki non stop, w sumie panie z banku znałam już lepiej niż własną mamę;) Dzisiaj wszystko jest prostsze, i dobrze.

  10 lutego 2022 - 11:46 #
 2. dagmara

  umowa z bankiem przez internet czy na miejscu, i tak bank zrobi z Ciebie niewolnika finansowego 😉

  11 maja 2022 - 16:12 #
 3. Klaudiusz

  Niewolnik finansowy? Przecież kredyt bierzemy z własnej woli. Inaczej jest z podatkami. Tu bym się zgodził. A co do umowy z bankiem online – rzecz niemożliwa. Wiele da się zrobić zdalnie, ale ostateczny podpis musi być złożony osobiście.

  12 maja 2022 - 02:29 #
 4. Beata W.

  Niby taka umowa przez internet, a żeby podpisać umowę to musi do ciebie przyjść kurier z papierami, tak przynajmniej jest przy zakupach na raty przez internet, bez sensu…. Po coś są te podpisy elektroniczne a nikt z nich nie korzysta

  8 września 2022 - 12:55 #

Dodaj komentarz